Villamı & Evimi Kiraya Vermek İstiyorum ?

Teknoloji destekli mülk yönetim sistemimizle evinizi stressiz, hızlı ve güvenilir bir şekilde kiralayın, uzun dönem kiralamalara göre daha fazla kazanın. Olumlu ilişki ve etkin iş modellerimiz ev sahipleri ve inşaat şirketleri için uzun süreli kazançlı anlaşmalar sağlar!  2024 yılı itibarı ile konutların turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin yürürlüğe giren kanun ve yönetmeliklere uymamanın cezaları oldukça ağır. Profesyonel ve kurumsal bir şekilde özel havuzlu villanızın kiralanmasını istiyorsanız bizim ile irtibata geçin. Sizin için en uygun koşulları birlikte oluşturalım. İsterseniz tercih ettiğiniz tarihlerde yine kendi villanızda tatilinizi yapmaya devam edin.   


Firmanızın güvenirliği hakkında nasıl emin olabilirim ?

Kiralama sektöründe yer alan tüm firmaların TÜRSAB üyesi olması şarttır. Kusadasi Tatilevleri (Karaefe Tours) olarak A SINIFI TÜRSAB üyeliğimiz bulunmaktadır.Ev sahiplerine yıllık veya sezonluk evlerinizin kiralaması tarafımızdan yapılır. Böylelikle sözleşme sürecinde dairedeki kiracı değişimleri dahil garantör konumundadır. Kusadasi Tatilevleri ev sahibi ve kiracılarla yaptığı sözleşmelerle her iki tarafın haklarını koruyarak şeffaf bir mülk yönetimi hizmeti sunar. Bu sayede kiracı ile yaşanabilecek olası bir olumsuzlukta dahi ev sahibinin sürece dahil olması gerekmeden gerekli adımları atar.  Ayrıca tüm kiralanan ünitelerde eşya sigortası yaparak yaşanabilecek olumsuzlukları güvence altına almaktadır.


Günlük Villa Kiralama Sistemi Nedir ? Nasıl İşler ?

Avrupa da yabancı turistler tarafından yıllardır uygulanan kısa veya uzun süreli gezilerde özellikle aileler tarafından kiralanan günlük kiralık villa sistemi, ülkemizde yeni yeni öğrenilmeye başlanılan bir sektördür. Bu sistem sayesinde, sizde günlük ya da haftalık kiralama yolu ile özel havuzlu villanızdan kazanç elde edebilirsiniz. Kuşadası Tatil Evleri, ev sahiplerine profesyonel hizmetler sunmakta. Bunlar arasında temizlik hizmetleri, çarşafdeğişimleri  konuk anahtar teslim etme ve teslim alma, konuk iletişimi, 7/24 çağrı yönetimi ve kiracıların konaklama anında yaşayacağı olumsuzlara karşı yerinde müdahale ekibi yerinde çözüm sağlamaktadır Bakım ve onarım ihtiyaçlarını büyümeden anında müdahale ile kontrol etme lüksüne sahipsiniz. 


Evimi kısa dönemli kendim kiraya versem ne olur ?

Villa, oda, daire vb. konut nitelikli taşınmazların turizm amaçlı konaklama ihtiyacı için kullandırılması faaliyetleri ancak seyahat acentaları tarafından verilebilecek hizmetler arasında bulunmakta olup, bu faaliyetlerin seyahat acentası olmayan kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmesinin tespiti halinde, cezai yaptırımların söz konusu.  Riske girmeyin şimdi arayın profesyonel  hizmetlerimizden faydalanın.


Konutlar için turizm amaçlı kiralama izin belgesi nasıl alınır ?

Turizm konutu belgenizi almak için e-devlet’ten başvuru yapmanız gerekiyor.  Yürürlükte olan kanun ve yönetmeliğe göre farklı tür ve resmiyet altındaki taşınmazlar için farklı kanuni gereksinimler bulunmaktadır. Apartmanlar da bulunan daireler için diğer kat maliklerinden muvafakatname almanız gerekiyor iken villa tipindeki taşınmazlarınız için bu şart aranmamaktadır.  Rezidans tipi konut siteleri için farklı gereksinimler bulunmaktadır.

Hukuka aykırılık durumunda cezalar?

Günlük kiralamada yapılan düzenlemeyle birlikte kişilerin kimlik bilgilerini kolluk kuvvetlerine bildirmemek artık ciddi bir suç sayılacak.  Ev sahiplerinin e-devletten alacağı izin belgesi oldukça önemli. İzin belgeniz olmadan kısa süreli ev kiralamanın cezai yaptırımları mevcut. Konutların turizm amaçlı kiralanması faaliyetleri hukuka aykırı olarak gerçekleştirnin 100 bin  ila 1 milyon türk lirasına kadar cezai yaptırımları bulunmaktadır.