d

Neden Kuşadası ?

Kuşadası eğlence mekanlarının yanı sıra tarihi mekanlarıyla da ünlüdür. Binlerce yıl öncesine dayanan eski uygarlıkların kalıntıları ve yapılarıyla tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenler için büyüleyici bir gezi deneyimi sunuyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu bölgesinin en güzel ve en önemli örnekleri Kuşadası'ndan rahatlıkla ulaşılabilecek lokasyonlardadır.

Kuşadası'nda çok sayıda plaj vardır, Hepsinin ortak noktası kristal berraklığındaki suları ve mükemmel havasıdır. Banana botu, jet ski, deniz bisikleti ve para yelken gibi su sporları, daha yoğun plajların bazılarında mevcuttur ve küçük bir ücret karşılığında şezlong ve şemsiyeler kiralanabilir.

Adını 18 km uzunluğundan alan Long Beach, yıllar içinde sahil boyunca açılan kafeteryalar nedeniyle bölümlere ayrılmış ve plajın o bölümüne adını vermiştir. Günümüzde tüm sahil cephesinin sadece başlangıcı Long Beach olarak adlandırılmaktadır ve burası en çok aktivitenin yapıldığı kısımdır. Kuşadası'nın üç su parkından biri olan Aqua Center da Long Beach'te bulunuyor.

Tekne gezileri, Aqua parklar, jeep safari, tüplü dalış ve at safari gibi geziler, aile tatilinin eğlenceli ve aksiyon dolu olmasını sağlar. Daha rahat bir deneyim yaşamak isteyenler, Kuşadası'nın sunduğu şezlonglar, şemsiyeler ve farklı su sporlarına ev sahipliği yapan çok sayıdaki kumsallardan birinde rahatlayabilirler.

WhatsApp
+90 542 712 16 43