d

Villanızdan para kazanmaya hazırmızınız ?

Evinize Değer Katıyoruz

Teknoloji destekli mülk yönetim sistemimizle evinizi stressiz, hızlı ve güvenilir bir şekilde kiralayın, uzun dönem kiralamalara göre daha fazla kazanın. Olumlu ilişki ve etkin iş modellerimiz ev sahipleri ve inşaat şirketleri için uzun süreli kazançlı anlaşmalar sağlar!

2024 yılı itibarı ile konutların turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin yürürlüğe giren kanun ve yönetmeliklere uymamanın cezaları oldukça ağır. Profesyonel ve kurumsal bir şekilde özel havuzlu villanızın kiralanmasını istiyorsanız bizim ile irtibata geçin. Sizin için en uygun koşulları birlikte oluşturalım. İsterseniz tercih ettiğiniz tarihlerde yine kendi villanızda tatilinizi yapmaya devam edin.   

 Evinize Değer Katar : İstediğiniz esneklikte sözleşme süresi uzatma ve sona erdirmenize  imkan sağlar. Belirtilen tarihte kiranız hesabınıza geçer.

Yüksek Ve Garanti Kazanç : Evinizin özelliklerini analiz ederek benzersiz kısa vadeli kiralama stratejileri sağlamaktayız.

Villanızı değerinde kiralıyoruz. Daha önce yaşadığınız riskleri ortadan kaldırıyoruz... Kültür ve Turizm Bakanlığı – Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesi işletmemiz kira geliriniz için garantör konumundadır.

Bakım ve Onarım : Tüm bakım ve onarımı üstleniyoruz. Profesyonel teknik ekibimiz tüm ayrıntıları kusursuz olarak yönetmektedir. Bu işleyiş villanızın her daim bakımlı ve şık kalmasını sağlıyor. Ayrıca konutların konut eşya sigortalarını konusunda uzman sigorta firmaları ile koruma altına alıyoruz, olası riskleri en aza indiriyoruz. 

İnşaat Şirketleri İçin Uzun Süreli İşbirliği : İnşaat şirketleri için mülklerinin kira getirilerini garanti altına alıyoruz. Kiracı değişimleri ve bakım-onarım süreçleri sırasında dahi kira gelirleriniz kesintiye uğramıyor. Pek çok büyük projede iş ortağı olarak yer alıyor ve mülk sahiplerinin sürdürülebilir yüksek gelir elde etmelerini sağlıyoruz.

  SIKÇA SORULAN SORULAR

Firmanızın güvenirliği hakkında  nasıl emin olabilirim ? 

Villa kiralama sektöründe en yetkili kurum hiç şüphesiz TÜRSAB(Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)’dır. Kiralama sektöründe yer alan tüm firmaların TÜRSAB üyesi olması şarttır. Kusadasi Tatilevleri (karaefe tours) olarak A SINIFI TÜRSAB üyeliğimiz bulunmaktadır. Rezervasyon öncesinde misafirlerimiz bizzat sorgulamaları yapabilir ve firmamızın güvenilirliğini doğrulayabilirler.

Ev Sahipleri Neden Kusadasi Tatilevleri ’ ni Tercih Ediyor?

Ev sahiplerine yıllık veya sezonluk evlerinizin kiralaması tarafımızdan yapılır. Böylelikle sözleşme sürecinde dairedeki kiracı değişimleri dahil garantör konumundadır. Kusadasi Tatilevleri ev sahibi ve kiracılarla yaptığı sözleşmelerle her iki tarafın haklarını koruyarak şeffaf bir mülk yönetimi hizmeti sunar. Bu sayede kiracı ile yaşanabilecek olası bir olumsuzlukta dahi ev sahibinin sürece dahil olması gerekmeden gerekli adımları atar, ev sahiplerinin kiracılarla yaşayabileceği herhangi bir olumsuz senaryo ihtimalini ortadan kaldırır. Ayrıca tüm kiralanan ünitelerde eşya sigortası yaparak yaşanabilecek olumsuzlukları güvence altına almaktadır.

Hangi  hizmetlerden faydalanabilirim ? 

Kuşadası Tatil Evleri, ev sahiplerine profesyonel hizmetler sunmakta. Bunlar arasında temizlik hizmetleri, linen değişimleri  konuk anahtar teslim etme ve teslim alma, konuk iletişimi,7/24 çağrı yönetimi ve kiracıların konaklama anında yaşayacağı olumsuzlara karşı yerinde müdahale ekibi yerinde çözüm sağlamaktadır

Evimi kendim kiraya versem ne olur ? 

Villa, oda, daire vb. konut nitelikli taşınmazların turizm amaçlı konaklama ihtiyacı için kullandırılması faaliyetleri ancak seyahat acentaları tarafından verilebilecek hizmetler arasında bulunmakta olup, bu faaliyetlerin seyahat acentası olmayan kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmesinin tespiti halinde, aşağıda belirteceğimiz cezai yaptırımların söz konusu Kişi, kurum veya kuruluşa uygulanarak bu faaliyetleri hukuka aykırı olarak gerçekleştirmelerinin 100 bin tl  ila 1 milyon türklirasına kadar cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Riske girmeyin Tursab yetkili acentası olan Kuşadası Tatilevleri  (karaefe tours) sorumlulukları üstlenerek ev sahiplerinin zamandan tasarruf ederek hızlıca kazanç elde etmelerini sağlıyoruz. Bu tür destekler, ev sahiplerinin kısa süreli kiralamayı daha az zahmetli hale getirmektedir.

Günlük Kiralama Sistemi Nedir ? Nasıl İşler ?

Avrupa da yabancı turistler tarafından yıllardır uygulanan kısa veya uzun süreli gezilerde özellikle aileler tarafından kiralanan günlük kiralık villa sistemi, ülkemizde yeni yeni öğrenilmeye başlanılan bir sektördür. Bu sistem sayesinde, sizde günlük ya da haftalık kiralama yolu ile özel havuzlu villanızdan kazanç elde edebilirsiniz.

Kısa Dönem Kiralama Ev Sahipleri için Ne Kadar Uygun? 

Kısa süreli ev kiralama hizmetlerinin popülaritesi artmaya devam ediyor. Bu, hem ev sahiplerine hem de kiracılara çeşitli avantajlar sunuyor. Ev sahipleri, boş evlerini kiraya vererek ek gelir elde edebilirken, kiracılar da otellere kıyasla daha uygun fiyatlı ve konforlu bir konaklama seçeneğine sahip olabilirler. Ev sahibi evinin günlük kiralanmasını istiyorsa, 7440 sayılı konutların turizm amaçlı kiralanması için yürülüğe giren kanuna uygun şekilde davranmalıdır..  

Klasik Kiralama ile Kısa dönem kiralama arasındaki farklar ? 

Eğer konutunuzdan düzenli gelir elde etmek istiyorsanız klasik kiralama sistemi sayesinde yıllık sözleşme süresi boyunca net bir gelir sağlayabilirsiniz. Ancak konut fiyatlarının gösterdiği değişikliğe ve taleplere yönelik fiyat artırımı haklarınız sözleşme sebebiyle sınırlı kalabilir. Uzun dönemli sözleşmelerin geçerlilik süresince eviniz değer kazansa bile fiyat artışını belirli bir seviyede tutmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da dönemsel olarak evden kazanç elde etme avantajından yararlanmanıza engel oluyor. Ayrıca kısa dönem kiralama  evinize tam erişim ve kontrol sağlamaktadır. İsteminiz dışında evdeki bakım ve onarım ihtiyaçlarını büyümeden anında müdahale ile kontrol etme lüksüne sahipsiniz. 

Turizm amaçlı konut ne demek? 

Turizm amaçlı konut, konutların turizm sektörüne katkı yapması için kiralanmasına deniyor. 100 gün ve altı kiralamalar 1 Ocak 2024 tarihinde bu kapsama alınacak. Günübirlik kiralamalar yapmak isteyenlerin turizm amaçlı konut izin belgesi almaları zorunlu olacak. 100 gün ve üzeri kiralamalar ise aynı şekilde yıllık sözleşmelerle devam edecek. Turizm konutu deyince ilk akla gelen yazlık bölgelerde kısa dönem kiralanan evler oluyor. Fakat kış turizmi, kültür turizmi, yeme içme kapsamında yapılan gezilerin hepsi turizmin ayrı bir koludur. Bu nedenle ziyaret edilesi ve karakteristik bir yanı olan her bölgede bu tarz konutlar olabilir. 

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Nedir?

Resmi gazetede yayınlanan yasaya göre, yüz gün ve altı konut kiralamaları konutların turizm amaçlı kiralanması olarak tanımlandı. Bu şekilde kiralama yapmak isteyen mülk sahiplerinin turizm konutu izin belgesi almaları zorunludur. Yönetmelik, turizm sektöründe önemli bir adım olarak görülebilir, çünkü daha önce kısa dönem ev kiralama işlemleri için net bir düzenleme bulunmuyordu. Bu yönetmelikle birlikte, konut sahipleri ve kiracılar ne yapmaları gerektiğini daha iyi anlayacak ve turizm amaçlı konut kiralama işlemleri daha şeffaf ve düzenli bir hale gelecek.

Turizm Amaçlı Konut Kiralama Yönetmeliği neler getirdi ? 

Turizm Amaçlı Konut Kiralama Yönetmeliği, 28 Aralık 2023 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. Resmi Gazete  100 gün altı kiralama ve günlük kiralama yasası terimleriyle de bilinen kanun, yeni çıkan yönetmelik sayesinde daha da netleşti. Konutların turizm amaçlı kiralanması faaliyetlerinin düzenlenmesine ilişkin yönetmelik, Tüm konut tiplerinde 100 gün altı kiralamak yapmak isteyen, sektörel terimiyle kısa dönem ev kiralama yapmak isteyen herkesi ilgilendiriyor.

Peki, turizm konutu izin belgesi nasıl alınır? 

Turizm konutu belgenizi almak için e-devlet’ten başvuru yapmanız gerekiyor.  Yürürlükte olan kanunve yönetmeliğe göre farklı tür ve resmiyet altındaki taşınmazlar için farklı kanuni gereksinimler bulunmaktadır. Apartmanlar da bulunan daireler için diğer kat maliklerinden muvafakatname almanız gerekiyor iken villa tipindeki taşınmazlarınız için bu şart aranmamaktadır. Rezidans tipi konut siteleri için farklı gereksinimler bulunmaktadır. Her ne kadar il başta kafa karıştırıcı gibi görünen bu yönetmelik ile özellikle mevzuatın uygulanma aşamasında karşılaşılabilecek soru ve sorunların ortadan kalkacağına inanıyoruz. 

İzin Belgesi Olmadan Ev Kiralamanın cezası nedir ? 

Günlük kiralamada yapılan düzenlemeyle birlikte kişilerin kimlik bilgilerini kolluk kuvvetlerine bildirmemek artık ciddi bir suç sayılacak.  Ev sahiplerinin e-devletten alacağı izin belgesi oldukça önemli. İzin belgeniz olmadan kısa süreli ev kiralamanın cezai yaptırımları mevcut. 

İzin belgeniz olmadan kısa dönem ev kiraladığınız tespit edilirse para cezası ödemek durumundasınız. Kiraladığınız ev adedince 100 bin TL para cezasına çarptırılırsınız. Ayrıca izin belgesi çıkarmanız için size 15 gün mühlet verilir.  

Diyelim ki 15 günün sonunda izin belgesi çıkarmadınız. Ayrıca günlük kiralama faaliyetlerine devam ettiniz. Bu yeni bir günlük ev kiralama cezası ödeyeceğinizin habercisidir. Bu sefer de 500 bin TL para cezası ödersiniz. Eğer bu durum tekrar eder ve yakalanırsanız ceza 1 milyon TL’yi buluyor. 

Son yıllarda bir başkasının evini profesyonel olmayan yollarla kiramalar da epey artmıştı. Aman dikkat! Bu duruma da kısıtlama geliyor. Artık TÜRSAB A grubu belgesi olmayan aracılar cezai işlemlerle karşı karşıya kalacak. Bunun dışında izin belgesi olmayan bir evin kiralanmasına aracılık etmenin cezası da 100 bin TL olarak belirlendi.

Avantajlarımız neler ?  

TÜRSAB A grubuna dahil yetkili turizm seyahat acentası olarak, turizm amaçlı konutlarınızın yeni Airbnb yasasına uygun şekilde yönetimini gerçekleştiriyoruz. Profesyonel fotoğraflama, 50’den fazla global ilan sitesinde mülkünüz için görünürlük ve öne çıkma, 7/24 müşteri iletişimi ve düzenli temizlik, sunduğumuz avantajlardan sadece bir kaçı. 

Kuşadası merkezli ofisimiz ile yerinden yönetiyor ve hizmet ediyoruz. Ulusal ve uluslararası pazarlama kanalları ile entegre çalışıyoruz. Konusunda profesyonel temizlik firmaları ile çalışıyoruz. Mevzuatta olan tüm kanunları harfiyen yerine getiriyoruz. Siz de günlük kiralık ev yöntemiyle stressizce mülkünüzden gelir elde etmek için şimdi arayın.. +90 530 551 1643 yada iletişime geçin