Milli Park

İster dağ patikalarında yürüyüş yapmayı, ister kumsalda dinlenmeyi seviyor olun, burası tatilciler için mutlak bir cennettir.

Dilek Milli Parkı, Kuşadası'nın 30 km (19 mil) güneyinde, Kuşadası Körfezi'nin sonlarına doğru, Dilek Yarımadası'nda yer almaktadır. Milli Park, 10.000 hektarlık bir alanı kaplayarak ülkenin en iyi korunmuş doğal alanlarından biridir. Habitat, Akdeniz bölgesinin sahip olabileceği hemen hemen tüm bitki türlerini içeren doğal bir botanik bahçesidir. Yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapar ve su altı dünyası daha da zengindir. Dağları kaplayan sık çam ağaçları berrak sulara ulaşır. Zengin yaşam alanı nedeniyle Dilek Milli Parkı, Avrupa Konseyi tarafından Çiçek Biyogenetik Rezerv alanı ilan edildi.

İster dağ patikalarında yürüyüş yapmayı, ister kumsalda dinlenmeyi seviyor olun, burası tatilciler için mutlak bir cennettir. Parka girdiğinizde sağdaki ilk plaj, piknik masaları, duş olanakları, tuvaletler, şezlonglar ve kafe-restoran bulunan bir kumsaldır.

Birinci plaj ile ikinci plaj arasında, deniz tarafının kayalık olması sorun değilse, denizde özel banyo yapmanın keyfini çıkarabileceğiniz kayalık koylar vardır.

Parktaki ikinci ve üçüncü plajlar çakıllıdır. Her koyda şezlong, şemsiye, tuvalet, duş ve cafe restaurantlar bulunmaktadır.