Villa/Apart/Daire Kiralama Şartları Ve Sözleşmesi

VİLLA/APART /DAİRE KİRALAMA ŞARTLARI VE SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR VE AMAÇ 

Bu sözleşme ; “VİLLAYI/APARTI”/DAİREYİ kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/APARTi” kiraya veren (bundan böyle ‘EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti ” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’ internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan/Apartlarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti” yi, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin Villayı/Apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME 

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. “EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti”den, kiralamak istediğiniz Villa/Apart için kiralayacağınız tarihlerinizi belirttikten sonra, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işlemini yapar. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti”, ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart için toplam ödenecek ücretin %15 veya %20’sini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Villa/Apart’ın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.
Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa/Apart tesliminde villa/apart sahibininin banka hesabına yatırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır.

MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA/APARTIN KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR. 

EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/1000 TL Veya 2000 TL  hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir.

 

VİLLAYA/APARTA GİRİŞ ve ÇIKIŞ 

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati, en erken 15.00’dir, cikis saati en geç 10.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta bir gün sonra sabah EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin villayı/apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 

VİLLA/APART KAPASİTESİ 

İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımıza/Apartlarımıza ilan sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti e yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 

VİLLA/APART TEMİZLİĞİ ve BAKIMI ile EKSTRA GİDERLER 

Günlük, haftalık, aylık villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apart açıklama sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.K

KiMLiK BiLDiRME ZORUNLULUGU

“Villalarımızdan/Apartlarımıza giris yapilmadan once tum konaklama yapacak kisiler bebeklerde dahil olmak uzere  1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu hükümlerine göre yürütülmekte, kişilerin beyanları çerçevesinde geçici konaklama hizmeti veren işletmeler tarafından yerine getirilmektedir. 1774 sayılı Kanun`da öngörülen usule aykırı beyanda bulunulmasigizlenmesi veya sonradan gelen misafirlerin Efem Ege yapi tur ltd sti ye bildirilmemesi durumunda  da tum yasal sorumluluk kiraciya aittir

REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE İADE KOŞULLARI 

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’e yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
İptal durumlarında  EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli oranda yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

HASAR DEPOZİTOSU 

Her villanın/apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 YÜZME HAVUZLARI 

Villalarımızın/apartlarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’i kesinlikle sorumlu tutamaz.

 SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ 

EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti; villanın/apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti ‘e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti ‘e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 FATURA – VERGİ 

EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti web sayfası olan ‘’www.kusadasıtatilevi.com’’  yayımlanan villa, apart  veya kiraya verdiği tesislerin sahipleri farklı farklı kişilerdir, Bunlar şahıs, kurum veya şirket olabilir . EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI 

Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti ‘e bir şikayet ulaşması durumunda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti vermez. Görünmemezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti sorumluluk kabul etmez. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER 

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti‘in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 ŞİKAYETLER 

Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’e bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI 

EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’  sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’ sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER 

1) Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti’in önüne geçemediği durumlarda EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti  sorumlu tutulamaz. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

6) Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti sorumlu tutulamaz.

7) Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.

8) Villa/Apart hakkındaki ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’ detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

9) Villa/Apart hakkındaki ‘’www.kusadasıtatilevi.com‘’ detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti sorumluluk kabul etmez.

10) Villada/Apartta bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti sorumlu tutulamaz.

11) Villaların tamamında yaklaşık 60-80 litre/saat elektrik  enerjisi ile ısınan sıcak su sohbeni veya su ısıtıcısı bulunmaktadır. Aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

12) Villalarımızın/apartlarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.şti bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

13) Villalarda/Apartlarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

14) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti’e yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı/apartı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz.

15) Villada/Apartta oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom – Eravcı Telekominikasyon vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti sorumlu tutulamaz.

16) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalar/Apartlar birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti sorumlu tutulamaz.Web sitemizde bina büyüklüklüklerine ait bilgiler açıkça verilmiştir.

17) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti  sorumlu tutulamaz.

18) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti sorumlu tutulamaz.

19) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti’i suçlamasından EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

20) Villanın/Apartın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti sorumlu tutulamaz.

21) Villanın/apartın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

22) Kiralanan villa/apart çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

23) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR 

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kuşadası İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ ” EFEMEGE Yapı Tur İnş Ltd.Şti ” e REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.

Arama

Ekim 2021

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Kasım 2021

 • P
 • S
 • Ç
 • P
 • C
 • C
 • P
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
0 Yetişkinler
0 Çocuklar
Evcil Hayvanlar
Boyut
Fiyat
Kolaylıklar
Tesisler

Compare listings

Karşılaştırmak
WhatsApp
Ara
Open chat
CANLI DESTEK