Şifreyi Yenile

Sıkça Sorulan Sorular

02/01/2022 by admin

1. Kuşadası’na otobüsle ulaşım

Kuşadası’na yılın her dönemi belli başlı merkezlerden şehirlerarası otobüs ulaşımı var. Aydın’a 71 km uzaklıkta bulunan ilçe, İzmir’den 101, İstanbul’dan 570 ve Ankara’dan ise 647 km uzaklıkta.

Pamukkale, Anadolu, Ulusoy, Kamil Koç, Metro ve yerel otobüs firmalarının İzmir üzerinden bağlantılı seferleri Kuşadası’nda son durak yapıyor. Yaz aylarında sefer sıklığı artıyor.

2. Kuşadası’na otomobille ulaşım

Kuşadası, İzmir-Aydın Otoyolu güzergahını kullananlar için çok kolay ulaşım imkanı olan bir nokta. İzmir-Aydın Otoyolu üzerinden Selçuk kavşağından çıktıktan sonra Selçuk ilçe merkezi üzerinden Kuşadası’na yarım saat gibi bir sürede ulaşılıyor.

Güneyden ve doğudan gelenlerin ise Aydın merkezi geçtikten sonra Söke üzerinden ilçeye doğrudan ulaşım bağlantısı var.

3. Kuşadası’na belediye otobüsü ile ulaşım

Aydın’ın Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşmesiyle birlikte Aydın merkezden Kuşadası’na düzenli belediye otobüsü seferleri başlatıldı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi-Kuşadası hattında her gün 07.00-22.00 saatleri arasında sefer var.

4. Kuşadası’na dolmuşla ulaşım

Kuşadası’na Aydın merkez ve Söke’den düzenli minibüs seferleri de var. Ayrıca Dilek Yarımadası Milli Parkı, Davutlar, Devlet Hastanesi, Kadınlar Plajı gibi noktalara ilçe merkezinden dolmuşla gidilebiliyor.

Kusadasi Ulasim min - Kuşadası Tatil Evi

5. Kuşadası’na uçakla ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Kuşadası’na en yakın ve en işlek havalimanı. Havalimanından HAVAŞ otobüsleri Kuşadası ve Söke’ye servis yapıyor. Atlasglobal’in de yolculara özel ücretli otobüsü var. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Aydın Otoyolu üzerinden Kuşadası’na 1 saatte ulaşılabiliyor. Bu mesafe 82 km. Devlet yolu 68 km, ancak bu mesafe trafik nedeniyle yine 1 saat gibi bir sürede tamamlanıyor.

Türkiye’nin en keyifli tatil destinasyonlarından biri olan Kuşadası, her bütçeye uygun konaklama tesisi, zengin alışveriş olanakları, göz alıcı marinası, tarihi yapıları, Milli Park ve Zeus Mağarası başta olmak üzere doğal güzellikleri ile cazibe merkezi.

Taze ve lezzetli deniz ürünlerinin servis edildiği restoranların yanı sıra dünya ve Türk mutfağından yemekler bulabileceğiniz onlarca güzel restoran Kuşadası’nın dört bir yanında

NELER YAPIYORUZ?

  • Villa çalışanlarımızı ve ekiplerimizi bilinçlendirici virüsten korunma yöntemleri aktarılmıştır. Bu kapsamda ofisimizde her türlü temizlik ve dezenfekte işlemleri günlük olarak yapılmaktadır. Tüm personellimizi mesai başlangıçında ateşini ölçerek iş başı yapmasını sağlıyoruz.
  • Her giriş ve çıkışlarda dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca temizlik ekipleri temizliğe başlamadan önce ve temizlik bittikten sonra olmak üzere preofosyenel ekipmanlar ile dezenfekte edilmekte
  • Misafirlerimizin temas ettikleri tüm alan ve yüzeyler Yaklaşık 100°C buhar gücüyle karcher marka buharlı temizliyiciler ile aydınlatma düğmesi kapı kulpuv vs… gibi detaylı alanlarda sıklıkla dezenfekte edilmektedir.
  • Çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünlerimiz özel çamaşırhanede 70-90 derecede deterjan ile yıkanmaktadır.

Villaların Temizliği ve Dezenfeksiyon İşlemleri

Misafirlerimiz villalarına girmeden önce her türlü temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır. Dezenfeskiyon işlemleri ise ’SERTİFİKALI’ firmalar tarafından özel ekipman ve sağlığa zararsız kimyasallar ile dezenfekte edilmektedir.

Yüzme Havuzu Temizliği ve Dezenfeksiyon İşlemleri

Hizmet verdiğimiz havuzların günaşırı bakımları ve kontrolleri yapılmaktadır ve kullanılan klor ve temizlik malzemeleri dezenfeksiyon işlemi için yeterlidir.

Mutfak: Buz dolabı, Bulaşık Makinesi, Fırın, Ocak, Su ısıtıcı, En az Konaklayacak Kişi sayısına eşit Yiyecek ve içecek takımı

Salon: Televizyon, Uydu alıcı, Klima, Oturma gurubu ve sehpası

Yatak Odası: Yedek çarşaf ve yastık takımı, Elbise dolabı, Klima

Diğer: Çamaşır makinası, Elektrik süpürgesi, Ütü ve masası, Yemek masası ve oturma gurubu, saç kurutma makinesi, Şezlong ve şemsiye, Barbekü(mangal)

Not: Villalarımızda bazı olan ve olmayan özellikler kiralık villalarımıza ait ilan sayfasında belirtilmiştir.

Konaklama süreniz boyunca kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetlerinizle 24 saat bizzat bizler ilgilenmekteyiz. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını gerek mülk sahipleriyle gerek kendi personelimizle gidermekteyiz. Bize telefonla ya da elektronik posta yoluyla bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Bu kategorilerde; bahçesi ve havuz alanı duvarla, perdeler ile, sarmaşıklarla çevrili olup %100 etraftan görülmeyeceğini garanti edemeyiz. Muhafazakar ailelere uygun müstakil villalarımız bulunmaktadır. Bu villalarımız gizliliğe önem veren aile ve/veya tatilcilerimizin daha çok tercih ettiği villalarımızdır. Bu yeni villa konseptimiz sayesinde tatilcilerimiz muhafazakar otel anlayışındaki ayrılıklardan kurtulmuş olmakta ve aileler/eşler/balayı çiftleri havuz başında birlikte vakit geçirerek tatilin keyfine varmaktadırlar.

Hayır aile olma şartı yok arkadaşlarınız ile tatil yapabilirsiniz. Kimlik veya pasportunuzun yanında olması yeterli.

Depozito, eve girişlerde ev kontrolü yapıldıktan sonra şirket görevlisi tarafından teslim alınan bir ücrettir. Tatiliniz bitiminde villadan ayrılmadan önce şirket görevlisi evi kontrol eder. Herhangi bir hasar olmadığı sürece bu ücret size çıkışta aynen iade edilir.Hasar depozitoları her villa için farklılık göstermektedir.

Müşteriler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir, Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar verdiklerinde hemen firmamızı derhal haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villadan ayrılmadan önce ödeyeceklerdir. Çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklardır. Villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir , Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Evet Stüdyo dairelerde Max 3 yetişkin 1 bebek (0-4 yaş) Residence Dairelerde Max 5 yetişkin 1 bebek (0-4 yaş) Exclusive villalarda 8 yetişkin 2 bebek (0-4 yaş) sınırlaması bulunmaktadır.

İlanlarımızda belirtilmiş olan kişi sayıları maksimum kişi sayılarıdır. Evlerdeki malzemeler (havlu, mutfak malzemeleri, sandalye, sıcak su depoları vs…) kapasiteye göre ayarlanmaktadır. 4 yaşına kadar olan çocuk veya çocuklar bebek kapsamında kişi sayısına dahil değildir. 4 yaşından büyük çocuk veya çocuklar için normal yatak sunulduğu için tam kişi olarak işlem görürler. Ancak bu çocuk veya çocuklar için ev sahibinden ücret karşılığı yada ücretsiz çocuk yatağı temin edilirse tam kişi sayısı dışında kabul edilirler. Kapasiteyi aşan durumların tespiti halinde sözleşme fesih olur ve ev sahibinin sizi evden çıkartma yetkisi doğar. Evlerde bulunan açılabilir portatif yataklar, kanepeler ile kapasite arttırımları ilan açıklamasında belirtilecektir. Toplam kapasite üzeri olabilecek eksiklikler dikkate alınmayacaktır. İlave yatak talepleri genelde olumsuz olarak yanıtlanmaktadır. Çünkü yatağı temin etmek, getirmek ve götürmek ciddi bir külfet gerektirir. Bu gibi ilave yatak taleplerinde ev sahibi kişi başı maliyete göre ekstra kişi ücreti talep edebilir.

Aksi belirtilmedikçe web sayfamızdaki fiyatlara elektrik, su, tüpgaz, klima kullanımı gibi ücretler dahildir.

Villaların mutfak gereçleri tam donanımlı olup sadece blender tarzı ürünler bulunmamaktadır, herkes için bir set banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilmektedir. Özel eşyalarınız dışında belki fotoğraf makineniz ve dizüstü bilgisayarınızı yada plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz.

Tüm villalarımızda genelde villa ya giriş saati 15:00 itibariyle olup, villa dan çıkış saati ise en geç 10:00’e kadardır. Bu zaman aralığında villa temizliği yapılmaktadır. Eğer sizin giriş yapacağınız günden önceki gün, kiralanan villa müsait ise erken giriş yapma imkanı sunulabilir.

İlanlarda belirtilen Minimum Kiralama süresi; o villaya en az kaç gün süre ile kiralama yapılabileceğini gösterir. Villa kiralama sistemi otel, motel, pansiyon, tatil köyü kiralama sistemlerinden çok farklı bir sistem olduğu için bu kısıtlamalar koyulmaktadır.

Düzenli olarak havuz bakım personeli tarafından günlük yapılmaktadır. Havuza girerken aşırı yağ kullanımı, elbise ile girilmesi vs nedenlerle oluşabilecek sorunları engelleme için bu hususlara dikkat edilmeli. Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması yüksek maliyet ve zaman isteyen bir süreçtir.
Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devridaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve hijyen açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Aksi belirtilmediği takdirde villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Villaların temizlikleri müşteri giriş-çıkış saatleri arasındaki zaman diliminde yapılmaktadır.

Haftalık kiralamalarda, hafta içerisinde talep edilen ekstra temizlik fiyata dahil değildir.

Her ilanda evin konumunu gösteren bir harita bulunmaktadır. Rezervasyon onay formunda tesis görevlisi telefon numaraları yer almakta. Tesis sorumlusu size geleceğiniz gün sistemde bulunan telefon numaranızdan size konum gönderir ve evinize ulaşırsınız.

Dilerseniz geliş tarihi ve saatini bildirirseniz göndereceğimiz transfer aracı sizi havalimanı veya otogardan aldıktan sonra villanıza kadar size eşlik edecektir.(ekstra ücret karşılığında)

Kiralama fiyatına villanın belirtilen konaklama kapasitesine uygun sayıda kişinin konaklaması, Wi-Fi, kiralama süresi içindeki tüm genel giderler, Giriş temizlik, havuz ve bahçe bakımları, arıza durumunda teknik servis ve villa kiralama komisyon bedelinin KDV’si dahildir.

Tesisin restoran bölümüne ve dairelerde kalan misafirlere saat 23: 00’e kadar izin verilmektedir. Ziyaretçilerin ağırlanması durumunda, 1744 kimlik bildirimi yasasına uymalı ve yönetime bir kimlik bildirimi yapmalıdırlar.

Telefon ile Rezervasyon: Rezervasyon yapmak istediğiniz tatil konutunu belirledikten sonra sizden hangi tatil konutu olduğunu öğrenmek için villanın ismi yetkili personel tarafından istenecektir. Talep ettiğiniz tarihlerin rezerve durumu kontrol edildikten sonra size ulaşabileceğimiz bilgiler yetkili personelimiz tarafından alınır ve size ödeme yapacağınız hesap bilgileri belirtilir bu işlemlerin sonucunda “Ön Rezervasyon” işleminiz tamamlanmış olur. Belirtilen hesaba gereken ön ödemenin yapılmasıyla ilgili villa ya da apart belirttiğiniz tarihlerde adınıza bloke edilir ve “Rezervasyon Onayı” faks yada elektronik posta yoluyla en geç 24 saat içerisinde tarafınıza gönderilir.