Şifreyi Yenile

Misafir
Yetişkin
13 ve üzeri yaştakiler
0
Çocuk
Yaş aralığı 2-12
0
Bebek
2 yaş ve altı
0
Kapat
Arama sonuçlarınız
21/01/2023

Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla güzel Ege kıyılarının doğası ve tarihiyle keşfedilmeyi bekleyen mücevheridir. Berrak denizi, kumsalları ve şirin köyleriyle tatil yapmak için gezilip görülecek en iyi destinasyonlara sahiptir.

Ancak Muğla sadece kum, deniz, güneş için ideal bir yer değil aksine tarihiyle, örenyerleriyle de turistlerin ilgi odağıdır. Muğla’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Yine de Muğla’da ziyaret edebileceğiniz en iyi yerleri sizler için listeledik:

Muğla’da Ziyaret Edebileceğiniz En İyi Yerler

Muğla, Türkiye’nin güney batısında yer alan ve tatil yöreleriyle ün salmış bir şehirdir. Muğla, kuzeyinde Milas, Yatağan ve Kavaklıdere, kuzeybatıda ise Ula ve Köyceğiz ilçeleriyle adeta saklı birer cennettir.

Bu listemizde Bodrum, Marmaris, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Fethiye, Milas ve Datça gibi Muğla’nın turistik yerleri hakkında bilgi veriyoruz:

Marmaris

Marmaris Selimiye

Marmaris, Selimiye

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Marmaris, Türk Rivierası kıyı şeridi boyunca yer alan bir liman kenti ve turizm beldesidir.

Yaz mevsiminde Marmaris; deniz, kum, güneş üçlüsünün yanı sıra Barlar Sokağı’ndaki birçok bar, kulüp ve müzik mekanlarında sabaha kadar dans edebileceğiniz potansiyele sahiptir.

Turkuaz mavisi suları, uzun altın kumlu plajları, izole koyları, körfezleri, engebeli dağları, pitoresk köyleri, çamlarla kaplı tepeleri, antik şehirleri, yat limanları ve canlı bir şehir merkezi olan bir sahil beldesi hayal edin.

Marmaris, güzel plajları, su sporları, su parkları, tekne gezileri, mavi yolculuk, mükemmel yelken, macera ve doğa sporları, birinci sınıf restoranları ve Akdeniz güneşi ile övünebilecek yerlerden sadece bir tanesidir.

Dalaman

Dalaman Sarsala Koyu

Dalaman, Sarsala Koyu

Dalaman, Muğla’nın popüler bir sahil ilçesidir. Ayrıca Köyceğiz, Fethiye ve Ortaca ilçelerine komşudur. Bölge, muhteşem plajları, doğal güzellikleri ve antik kalıntıları ile tanınır. Dalaman, Dalaman Havalimanı sayesinde bölgenin önemli bir ulaşım merkezidir.

Dalaman, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı olan tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. En sıcak ay Ağustos, en soğuk ay ise Ocak’tır. Dalaman’ı ilkbaharın sonlarında veya sonbaharın başlarında ziyaret etmenizi öneririz, çünkü hava daha hoş ve daha sıcaktır.

Ortaca

Ortaca İztuzu plajı caretta caretta yavruları

İztuzu plajı, caretta caretta yavruları

Ortaca, Türkiye’nin güney kıyısındaki tatil yerlerinin ortasında merkezi bir konuma sahiptir. Dalaman Havalimanı’na sadece birkaç dakika uzaklıkta, Fethiye, Marmaris, Göcek ve Dalyan gibi Türk Rivierası’ndaki tatil yerlerine gidenler için bir ulaşım merkezi olarak hizmet vermektedir. Tüm bu noktalara Ortaca Otogar’dan minibüs veya tur otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Ortaca, büyük bir çekiciliğe ve geleneksel Türk kültürüne sahip, tarıma dayalı tipik bir topluluktur. Ortaca, merkezi konumu nedeniyle Türkiye’nin güney kıyısındaki turizm faaliyetlerinin önemli bir parçasıdır.

Ortaca’da tatiliniz için çok şey yapabilirsiniz. Mesela Dalyan’da, yakındaki kayalıklara inşa edilmiş Likya mezarlarını (MÖ 400’e kadar uzanan) görebilir, Köyceğiz Gölü’nü, çamur banyolarını ve nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan İztuzu Plajı’na gidebilirsiniz.

Köyceğiz

Köyceğiz Kordon Boyu

Köyceğiz Kordon Boyu

Muhteşem doğası, zengin tarihi yapısı ve birbirinden güzel plajları ile Köyceğiz, Muğla ilinin en önemli turizm destinasyonlarından biridir. Dalaman Havalimanına 35 km uzaklıkta olan Köyceğiz, Rize’den sonra Türkiye’nin en sulak bölgesi unvanına sahiptir.

Köyceğiz birçok geleneksel restoran, bar ve uygun fiyatlı yemek tezgahları bulabileceğiniz çok sayıda yeme-içme mekanına sahiptir.

Göl kıyısındaki kafeler, muhtemelen tüm Köyceğiz’in en rahatlatıcı mekanlarıdır, özellikle göl sakin olduğunda, buz gibi bir içecek veya belki bir bardak sıcak çay yudumlarken harika zaman geçirebilirsiniz.

Fethiye

Fethiye Kelebekler Vadisi

Fethiye, Kelebekler Vadisi

Muğla’nın bir ilçesi olan Fethiye, Turkuaz Sahili’nin en nefes kesici bölümünün çıkış noktasıdır. Denizin neredeyse sonsuz maviliğinden, kıyı boyunca uzanan çam ormanlarının bereketine kadar, bu alandaki manzaralar ilk bakışta nefesinizi kesecek kadar güzeldir.

Kıdrak Plajı ve Ölüdeniz’de yüzmek, Likya kalıntılarını keşfetmek, trekking, tekne turları ve aklınıza gelebilecek her türlü turistik aktivite Fethiye’de sizi bekliyor.

Milas

Muğla Milas

Muğla, Milas

İdeal coğrafi konumu, eşsiz doğal güzellikleri, muhteşem tarihi ve alternatif turizm imkanları ile Milas yılın 12 ayı turizm cennetidir. Geçmişi 5.000 yıl öncesine dayanan Milas, Karya, Helen, Roma, Bizans, Menteşe Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Milas, bu uygarlıkların muazzam yapıtlarıyla adeta bir açık hava müzesi gibidir. Milas aynı zamanda halıları, geleneksel köyleri ve geleneksel düğünleriyle ünlüdür.

Datça

Muğla Datça

Muğla Datça

Datça, Türkiye’nin güneybatısındaki Muğla ilinin bir ilçesidir. Merkez, ilçe ve belde ile aynı adı taşıyan yarımadanın (Datça Yarımadası) ortasında yer almaktadır. Datça adı, Knidos yakınlarındaki antik bir kasaba olan Stadia’dan gelmektedir. Stadia, Tadya, Dadya, Dadça ve ardından Datça adına evrilmiştir. Datça Yarımadası, Türkiye’nin muhteşem güneybatı kıyılarında Mavi Yolculuk yapanların uğrak limanları olan birçok büyük koyun güzelliği nedeniyle, özellikle deniz yoluyla Türkiye’yi ziyaret eden turistler için değerli bir yerdir. Tekneler (genellikle guletler) bu turlar için Bodrum, Marmaris veya Datça’dan hareket eder.

Ayrıca tatiliniz için “Aydın’da Gezilecek Yerler” adlı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Tatilinizi evinizin konforunda lüks villalarda geçirmek isterseniz Kuşadası Tatil Evi villalarını inceleyebilirsiniz.

Kategori: Gezilecek Yerler
Paylaş

Reservation Steps

 • 1

  You can see the price on these dates by selecting the entry and exit dates. After filling out the reservation request form, you can send it to us by clicking the CREATE RESERVATION REQUEST button.

 • 2

  You can check the availability of the house from the "Create Reservation Request" form. We reserve your chosen request on appropriate dates by making an option on your behalf. In order for your option to turn into a final reservation, you must deposit the prepayment amount into our company account or make the payment by choosing one of the payment methods on the "create a request" page.

 • 3

  Accommodation contract will be sent to you via e-mail after prepayment is made. After you fill out this document and send it to us, your travel document will be sent. This document contains important information such as the address of the villa, directions, and the number of the person who will meet you. Before you go on holiday, do not forget to take the output of this document.

 • 4

  Your reservation is complete. Now all you have to do is call the contact person on your travel document from the phone number 2 days before you enter the house and inform the time of your arrival. The remaining payment must be made against the receipt you will receive before you enter the house.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Eve giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatı görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEBİ OLUŞTUR butonuyla bize iletebilirsiniz.

 • 2

  "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan evin müsaitlik durumu kontrol edebilirsiniz. Uygun tarihlerde seçtiğiniz talebinizi adınıza opsiyon yapılarak ayırmaktayız. Opsiyonunuzun kesin rezervasyona dönmesi için ön ödeme tutarını firma hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödemeyi yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilir. Siz bu belgeyi doldurup bize ulaştırdıktan sonra seyahat belgeniz yollanır. Bu belgede villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Tatilinize çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlanmıştır. Artık tek yapmanız gereken eve girişinizden 2 gün önce seyahat belgenizde yer alan iletişim kişisini telefon numarasından aramak ve varacağınız saati bildirmektir. Kalan ödeme eve girişinizden önce alacağınız makbuz karşılığı yapılmalıdır.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatları görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEP OLUŞTUR butonuna basarak bize iletebilirsiniz.

 • 2

  Evin müsaitliğini "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan kontrol edebilirsiniz. Seçtiğiniz talebi uygun tarihlerde sizin adınıza bir opsiyon yaparak rezerve ediyoruz. Seçeneğinizin kesin rezervasyona dönüşmesi için ön ödeme tutarını şirket hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödeme yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilecektir. Bu belgeyi doldurup bize gönderdikten sonra seyahat belgeniz gönderilecektir. Bu belge villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgileri içermektedir. Tatile çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlandı. Artık tek yapmanız gereken, eve girmeden 2 gün önce telefon numarasından seyahat belgenizdeki irtibat kişisini aramak ve varış saatinizi bildirmek. Kalan ödeme, eve girmeden önce alacağınız makbuz karşılığında yapılmalıdır.