Şifreyi Yenile

Misafir
Yetişkin
13 ve üzeri yaştakiler
0
Çocuk
Yaş aralığı 2-12
0
Bebek
2 yaş ve altı
0
Kapat
Arama sonuçlarınız
21/04/2021

Kuşadası’nda Yapılabilecek Aktiviteler

Kuşadası Tekne Turu

Gününüzü aydınlatın ve bol miktarda yüzme, gezi ve güneşlenme ile tembel bir günlük tekne gezisinin tadını çıkarın. Kuşadası’nın panoramik sahil şeridinden geçerken manzaraları seyredin.

Soguksu Koyu, Claros Adası ve Baradan Plajı’nın berrak sularında yüzün.

Öğle yemeği (makarna ve salata ile B.B.Q) her zaman deniz havasıyla iştah açıcı bir şölen olarak yapılır.
KusadasiExcursions.com ile Kuşadası Tekne Turu, Kuşadası’ndaki deniz kıyılarının büyüsünü denizden keşfederken konuklara öğle yemeğinde ücretsiz alkolsüz içecek çeşitlerinin yanı sıra gemide pişmiş bir öğle yemeğinin tadını çıkarma fırsatı sunuyor.

Şezlonglar, tuvaletler ve iyi dolu bir bar hepsi gün boyu çift katlı teknelerde mevcuttur.

Kuşadası'nda Yapılabilecek Aktiviteler - Kuşadası Tatil Evi

Doğa Yürüyüşleri

Dağ ve doğa yürüyüşleri Kuşadası ve çevresinde farklı parkurlarda, tarihin içinde panoramik manzaralar eşliğinde yapılabilir.
Ayrıca dağ bisikleti için acentaların düzenlediği turlarda farklı rotalar bulunuyor.

Kuşadası’nda At Safari

Her yaştan ve beceri seviyesinden, yeni başlayanlar veya deneyimli olanlar için uygundur. Huzurlu bir ormanlık alanda bulunan, Kuşadası’nın sadece 8 km kuzeyindeki at çiftliğimize götürüleceksiniz. Ata binmenin temelleri ve ardından padokta bir alıştırma eğitimi ile ilgili kapsamlı bir talimat, tüm sürücülerin rahatını ve güvenini sağlayacaktır. Bu harika aktivitenin tadını çıkarmak için hiçbir deneyime gerek yok, sadece eyer üzerine oturun ve atınızın geri kalanını yapmasına izin verin. Sakin atlarımız, utangaç sürücüleri için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Tur, sizin ve atınızın ormanların ve tarlaların serinletici havasının tadını çıkaracağınız çam ormanları ve pamuk tarlaları ile çevrili parkurlarda kolay sürüş ile başlar. Eşsiz binicilik deneyimi, tatilinizin en güzel yanlarından biri olmakla yükümlüdür. Deneyimli biniciler Kuşadası’ndaki zorlu atıştırma sırasında yeteneklerini test etme şansına sahipler.

Kuşadası'nda Yapılabilecek Aktiviteler - Kuşadası Tatil Evi

Çocuklar rıza gösteren ebeveyn / yasal vasinin de tura katılması şartıyla kendi atlarına binebilirler. Küçük çocuklar ve ultra-çekingen biniciler ücretsiz olarak temin edilir, kenara çekilir ve dizginleri tamamen tutar. Atlarına binemeyen bebekler ve küçük çocuklar Horse Safari’ye katılabilir. Ayrıca binmek istemeyen arkadaşlarınız, turlara ‘Ziyaretçi’ olarak katılabilir ve gezmeye devam ederken çiftlikte kalabilirler. Doğanın güzel yaratıkları ile unutulmaz bir yarım günlük eğlence. süre Yaklaşık 3 saat 40 dakika 09: 20’den 13: 00’e kadar devam eder.

 

ATV – Dört Safari

4 Tekerlekli Motorlar ile bazen çamurlu bazen sulu dereler tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir sürüş sporudur. araba Kullanmayı bilmeniz yada ehliyetiniz olması gerekmez Herkesin yapabileceği ve eğlenebileceği bir spordur. Kısa Bir bilgilendirme ve tanıtım bilgisinden sonra birkaç dakika ısınma ve deneme sürüşünden sonra Atv Motoruna hakim olmayı başarırsınız.

 

Su Sporları Severler İçin Gezi Rehberi

Yaz veya kış mevsimi fark etmeksizin yılın her döneminde dilediğince su sporlarından birini yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İsterseniz yaz aylarından isterseniz de kış aylarında dilediğiniz gibi su sporu yapabilmeniz için ülkemizin birçok güzel gözde bölgesi sizi bekliyor.

Sörf veya dalış gibi en popüler su sporlarını deneyimleyebileceğiniz birçok bölge ve branş önereceğimiz listemize mutlaka göz atın! Sıradaki tatilinizde bu sporları denemek için mutlaka eğitim almanız gerektiğini de öncelikle belirtmemiz gerekiyor.

1- Kano

Eğer kano öğrenmek veya deneyimlemek istiyorsanız, başlangıç olarak slalom veya sürat kanolarında başlayabilirsiniz. Aynı diğer spor branşları gibi su sporları da elbette bir eğitim gerektiriyor. Türkiye’de olimpik düzeyde yapılan kanoyu, eğitim görerek amatör bir şekilde de deneyimleyebilirsiniz.

Kano tatlı sularda keyifle ilerlerken, doğal güzellikleri su üzerinde keşfetmeniz için çok ideal bir su sporu. Kullandığınız kanoya suda doğru bir şekilde ivme kazandırmak için suyun hareketlerini dinlemek durumundasınız. Böylelikle doğa ile gerçek bir bağ kurabiliyorsunuz.

Bu su sporu için yarım saatlik bir eğitim, başlangıç seviyesi için ideal bir süre. Eğer kano sporunda daha profesyonel bir eğitim almak istiyorsanız, bu su sporu için gerekli olan fiziki kondisyona sahip olmalısınız. Profesyonel kona eğitimi ile debisi yüksek akarsularda tek kişilik bir kona ile bir doğa keşfine çıkabilirsiniz.

Kano sporu için İstanbul’da bulunan Terkos Gölü, Karadeniz’de Fırtına Deresi, Melen ve Sarısu bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

2- Rüzgar Sörfü

Su Sporları Severler İçin Gezi Rehberi listemizde sıra en sevilen su sporlarından biri olan Rüzgar sörfünde! Sörf tahtasının üzerinde rüzgarın yardımıyla kıyaya doğru kaydığınız bu spor oldukça heyecan verici anlar yaşatıyor. Dünyanın en eski su sporlarından biri olan rüzgar sörfünde ne kadar hızlı veya yavaş gideceğiniz tamamen rüzgara bağlı.

Aynı diğer su sporları gibi rüzgar sörfü de bir eğitim gerektiriyor. En az bir haftalık bir süreç gerektire eğitimde defalarca su üzerinde düşüp kalkabilirsiniz. Her aşaması keyifli ve eğlenceli olan bu spor için Çeşme/Alaçatı ve İzmir / Seferihisar bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.

3- Kiteboard

Dünyanın en eğlenceli sporları arasında bulunan Kiteboard elbette bu listemizde yerini alıyor. Dünyanın en eğlenceli sporlarından biri dedik çünkü bu su sporunda hem yüzüyor hem de uçuyorsunuz. Kiteboard için yüzme becerisine sahip olmanız ise yeterli.

Peki kiteboard nasıl yapılıyor? Belinizden bir uçurtmaya bağlanıp, ayaklarınız altında bir mono board ile dalgaların üstünde hızlıca kaydığınız bu eğlenceli su sporunda, rüzgarın şiddeti de ayaklarınızın yerden kesilmesini sağlıyor!

Kiteboard yapmak için gereken malzemeleri kolayca kiralayabiliyorsunuz. Türkiye’de kiteboard deneyimi yaşamak için en uygun bölgeler ise Çeşme ve İstanbul.

4- Su Kayağı

En sevilen su sporlarından biri olan su kayağı, motorlu bir teknenin sizi su üstüne çekmesiyle yapılan oldukça eğlenceli bir su sporu. Ayaklarınızın altında iki tane kayak olarak gerçekleştirilen su kayağında, profesyonelleştikçe iki kayaktan mono denilen kayağa geçiş yapıyorsunuz.

Türkiye’de de oldukça popüler olan su kayağını Bodrum’un Yalı çiftlik bölgesinde deneyebilirsiniz. Ayrıca Antalya’da bu spor için çok ideal bir bölge.

5- Rafting

Su sporları severler için gezi rehberi listemizde sırada oldukça adrenalin yüklü bir spor var: Rafting! Bir akarsu sporu olan Rafting oldukça heyecan verici anlar yaşamanızı sağlıyor. Raft denen şişme botların üzerinde altı veya sekiz kişilik gruplar halinde yapılan spor, tam anlamıyla bir takım sporu!

Rafting sırasında, parkur derecelerinin zorluğu değişebiliyor. Akarsuyun derinliği, yatakları, akış hızı ve kayalıkların sıklığı bu sporun önemli etkenleri arasında bulunuyor. Rafting aynı diğer sporlar gibi bir eğitim gerektiriyor. İlk parkurlar da olmasa dahi sonraki parkurlar eğitimsiz bir şekilde tamamlanmayacak zorluğa sahip oluyor.

Türkiye’de rafting heyecanı yaşamak için Çoruh, Manavgat, Melen ve Dalaman Çayları, Fırtına Deresi en uygun yerler arasında bulunuyor.

Alternatif ve heyecan verici bir deneyim yaşamak istiyorsanız su sporlar ile bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen su altında batık kentleri görebilir, balıklarla birlikte yüzebilir, rüzgar ve dalgalarla birlikte hareket etmeyi öğrenebilir ve takım ruhunu en iyi şekilde öğrenerek keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Su sporları için ayrıca yaz aylarını da beklemeniz gerekmiyor. Türkiye’nin her bölgesi bu su sporlarını yılın dilediğiniz her mevsimde yapmanız için çok uygun rotalara sahip! Listemizde bulunan her su sporunu yurt içi seyahatinizde kolaylıkla deneyimleyerek, yeni bir heyecana adım atabilirsiniz.

Kategori: Aktiviteler
Paylaş

Cevap bırakın

Reservation Steps

 • 1

  You can see the price on these dates by selecting the entry and exit dates. After filling out the reservation request form, you can send it to us by clicking the CREATE RESERVATION REQUEST button.

 • 2

  You can check the availability of the house from the "Create Reservation Request" form. We reserve your chosen request on appropriate dates by making an option on your behalf. In order for your option to turn into a final reservation, you must deposit the prepayment amount into our company account or make the payment by choosing one of the payment methods on the "create a request" page.

 • 3

  Accommodation contract will be sent to you via e-mail after prepayment is made. After you fill out this document and send it to us, your travel document will be sent. This document contains important information such as the address of the villa, directions, and the number of the person who will meet you. Before you go on holiday, do not forget to take the output of this document.

 • 4

  Your reservation is complete. Now all you have to do is call the contact person on your travel document from the phone number 2 days before you enter the house and inform the time of your arrival. The remaining payment must be made against the receipt you will receive before you enter the house.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Eve giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatı görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEBİ OLUŞTUR butonuyla bize iletebilirsiniz.

 • 2

  "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan evin müsaitlik durumu kontrol edebilirsiniz. Uygun tarihlerde seçtiğiniz talebinizi adınıza opsiyon yapılarak ayırmaktayız. Opsiyonunuzun kesin rezervasyona dönmesi için ön ödeme tutarını firma hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödemeyi yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilir. Siz bu belgeyi doldurup bize ulaştırdıktan sonra seyahat belgeniz yollanır. Bu belgede villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Tatilinize çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlanmıştır. Artık tek yapmanız gereken eve girişinizden 2 gün önce seyahat belgenizde yer alan iletişim kişisini telefon numarasından aramak ve varacağınız saati bildirmektir. Kalan ödeme eve girişinizden önce alacağınız makbuz karşılığı yapılmalıdır.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatları görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEP OLUŞTUR butonuna basarak bize iletebilirsiniz.

 • 2

  Evin müsaitliğini "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan kontrol edebilirsiniz. Seçtiğiniz talebi uygun tarihlerde sizin adınıza bir opsiyon yaparak rezerve ediyoruz. Seçeneğinizin kesin rezervasyona dönüşmesi için ön ödeme tutarını şirket hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödeme yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilecektir. Bu belgeyi doldurup bize gönderdikten sonra seyahat belgeniz gönderilecektir. Bu belge villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgileri içermektedir. Tatile çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlandı. Artık tek yapmanız gereken, eve girmeden 2 gün önce telefon numarasından seyahat belgenizdeki irtibat kişisini aramak ve varış saatinizi bildirmek. Kalan ödeme, eve girmeden önce alacağınız makbuz karşılığında yapılmalıdır.