Şifreyi Yenile

Misafir
Yetişkin
13 ve üzeri yaştakiler
0
Çocuk
Yaş aralığı 2-12
0
Bebek
2 yaş ve altı
0
Kapat
Arama sonuçlarınız
22/11/2021

Kuşadası Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kuşadası, Aydın’a bağlı bir ilçedir. 23 mahalleden oluşan ilçe Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Aydın’a bağlı Kuşadası ilçesine ulaşabilmek için farklı alternatif seçenekler yer almaktadır.

Kuşadası’na nasıl gidilir? Aydın merkeze 71 km ve İzmir’e 90 km mesafededir. Kuşadası’nın İstanbul’a uzaklığı ise 570 km’dir. Ankara’ya 647 km uzaklıkta olan ilçenin nüfus yoğunluğu fazla olan bu şehirlere yakınlığı nedeniyle ulaşım oldukça kolay ve çeşitlidir. Kuşadası’na yılın her döneminde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi pek çok şehirden şehirlerarası otobüslerle ulaşmak mümkündür. Yaz mevsimi dışında kalan zamanlarda sefer sayısı azalsa da Kuşadası’na her mevsimde şehirlerarası otobüs seferi bulunmaktadır. Eğer İzmir’den Kuşadası’na ulaşmak isterseniz, İzmir Otogarı’ndan Pamukkale ve Kamil Koç Turizm’in Kuşadası’na sık sık düzenlediği seferleri tercih edebilirsiniz.

Kuşadası Nerededir ve Nasıl Gidilir? - Kuşadası Tatil Evi

Uçak ile Kuşadası’na Ulaşım

Kuşadası’na ulaşabilmek için en yakın havalimanına iniş yapmalısınız. En yakın havalimanına iniş yaptıktan sonra nerede yer aldığınıza göre ulaşım alternatifleri değişiklik göstermektedir. Kuşadası’na en yakın havalimanlarından biri 82 kilometre uzaklıkta olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na, Türkiye’nin herhangi bir havalimanından dilediğiniz firma ile uçuş sağlayabilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden kolaylıkla aktarmasız bilet bulabilirsiniz.

En yakın hava alanı İzmir Havaalanı’dır. Bunun dışında Kuşadası’na ulaşmak için yerli ve/ veya yabancı turistler Bodrum ve Dalaman Havaalanını da kullanmaktadır. Kuşadası’nın İzmir Havaalanı’na uzaklığı 95 km’dir. Bodrum Havaalanı’na uzaklığı 185 km’dir. Dalaman Havaalanına uzaklığı ise 260 km’dir.

Otobüs ile Kuşadası’na Ulaşım

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden otobüs firmaları ile aktarmasız ilçeye ulaşabilirsiniz. Kuşadası’na Türkiye’nin her yerinden direk şehirler arası otobüs servisi vardır.

Araç ile Kuşadası’na Ulaşım

Aydın ile Kuşadası arasında yaklaşık 64 kilometre mesafe bulunmaktadır. İstanbul’dan ulaşım sağlayabilmeniz için iki farklı güzergah bulunmaktadır. Hem otoyol hem de deniz otobüslerini ulaşım için tercih edebilme şansınız bulunuyorken deniz otobüsleri sayesinde daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İstanbul’dan Kuşadası’na Ulaşım

İstanbul ile Kuşadası arasındaki mesafe ortalama 559 kilometredir. Özel aracınız ile yola çıktığınız zaman ortalama 7 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul’ dan Kuşadası’na ulaşmak için aşağıdaki güzergahlar önerilebilir; İstanbul- Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Selçuk – Kuşadası.

 

Ankara’dan Kuşadası’na Ulaşım

Kuşadası ile Ankara arasındaki mesafe ortalama 650 kilometre özel aracınız ile yaklaşık 7 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Ankara’ dan Kuşadası’na ulaşmak için aşağıdaki iki güzergahı izleyebilirsiniz. Ankara’dan yola çıkan tatilciler Polatlı, Afyonkarahisar, Uşak, Salihli ve Turgutlu gibi il ve ilçeleri gördükten sonra en son Kuşadası ilçesine ulaşır. Ankara – Gölbaşı yol güzergahını kullandığınız zaman ilçe ile aranızdaki olan mesafe artacaktır.

 1. Ankara – Uşak– Manisa – İzmir – Selçuk- Kuşadası
 2. Ankara – Afyon- Denizli–Aydın–Kuşadası

 

İzmir’den Kuşadası’na Ulaşım

Kuşadası ile İzmir arasındaki mesafe ortalama 95 kilometre özel aracınız ile yaklaşık 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. İzmir’den Kuşadası’na ulaşmak için aşağıdaki iki güzergahı izleyebilirsiniz.

 1. İzmir’den otobandan önce Selçuk’a sonra Kuşadası’na ulaşabilirsiniz.
 2. Gaziemir yönünden Menderes veya Torbalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Aydın’dan Kuşadası’na Dolmuş ve Belediye Otobüsleri

Aydın şehir merkezi ile Kuşadası Otogarı arasındaki uzaklık yaklaşık 64 kilometredir. Aydın şehir merkezine ulaşabilmek için belediye otobüsleri ve dolmuşlar bulunmaktadır.
Forum Aydın önünden 403 numaralı belediye otobüsleri ile 8 TL (ücrette değişiklik olabilir) ücret karşılığında Kuşadası ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri hafta içi her 20 dakikada bir hafta sonu ise her 30 dakikada bir kalkar. Aydın ve Kuşadası’ndan kalkan minibüs (dolmuş) saatleri ise yaz ve kış döneminde farklılık gösterir. Yaz saati uygulamasına göre ilk araç 05:45 ile 06:15 arasında kalkarken son araç ise 21:00’da sona ermektedir.

Kategori: General
Paylaş

Cevap bırakın

Reservation Steps

 • 1

  You can see the price on these dates by selecting the entry and exit dates. After filling out the reservation request form, you can send it to us by clicking the CREATE RESERVATION REQUEST button.

 • 2

  You can check the availability of the house from the "Create Reservation Request" form. We reserve your chosen request on appropriate dates by making an option on your behalf. In order for your option to turn into a final reservation, you must deposit the prepayment amount into our company account or make the payment by choosing one of the payment methods on the "create a request" page.

 • 3

  Accommodation contract will be sent to you via e-mail after prepayment is made. After you fill out this document and send it to us, your travel document will be sent. This document contains important information such as the address of the villa, directions, and the number of the person who will meet you. Before you go on holiday, do not forget to take the output of this document.

 • 4

  Your reservation is complete. Now all you have to do is call the contact person on your travel document from the phone number 2 days before you enter the house and inform the time of your arrival. The remaining payment must be made against the receipt you will receive before you enter the house.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Eve giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatı görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEBİ OLUŞTUR butonuyla bize iletebilirsiniz.

 • 2

  "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan evin müsaitlik durumu kontrol edebilirsiniz. Uygun tarihlerde seçtiğiniz talebinizi adınıza opsiyon yapılarak ayırmaktayız. Opsiyonunuzun kesin rezervasyona dönmesi için ön ödeme tutarını firma hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödemeyi yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilir. Siz bu belgeyi doldurup bize ulaştırdıktan sonra seyahat belgeniz yollanır. Bu belgede villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Tatilinize çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlanmıştır. Artık tek yapmanız gereken eve girişinizden 2 gün önce seyahat belgenizde yer alan iletişim kişisini telefon numarasından aramak ve varacağınız saati bildirmektir. Kalan ödeme eve girişinizden önce alacağınız makbuz karşılığı yapılmalıdır.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatları görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEP OLUŞTUR butonuna basarak bize iletebilirsiniz.

 • 2

  Evin müsaitliğini "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan kontrol edebilirsiniz. Seçtiğiniz talebi uygun tarihlerde sizin adınıza bir opsiyon yaparak rezerve ediyoruz. Seçeneğinizin kesin rezervasyona dönüşmesi için ön ödeme tutarını şirket hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödeme yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilecektir. Bu belgeyi doldurup bize gönderdikten sonra seyahat belgeniz gönderilecektir. Bu belge villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgileri içermektedir. Tatile çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlandı. Artık tek yapmanız gereken, eve girmeden 2 gün önce telefon numarasından seyahat belgenizdeki irtibat kişisini aramak ve varış saatinizi bildirmek. Kalan ödeme, eve girmeden önce alacağınız makbuz karşılığında yapılmalıdır.