Şifreyi Yenile

İptal Politikası

02/01/2022 by admin

Rezervasyon, Ödeme, İptal Şartları ve İade Koşulları

Şirketimiz hesabına yatırılan, kredi kartı ile ödenen villa / apart / daire kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, havale, kredi kartı “tek çekim veya taksitli”; peşin olarak, veya mail order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya / aparta / daireye yapılan rezervasyon iptallerinde, ön ödeme ücretinizin tamamı GERİ ÖDENMEYECEKTİR. Çünkü bu ödemenin tamamı villa / apart / daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya / aparta / daireye girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’ne ; www.kusadasitatilevi.com’a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan hiç bir bildirim kabul edilmez.

İptal durumlarında Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’nin seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

1) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur,

2) Ödemenin tamamı yapıldıysa, göndereceğiniz hesap numarasına %70 oranında iadesi yapılacak, bankacılık, finans kurumları ve gerekli transfer masrafları bu tutar içinden karşılanacak; %30 oranında kapora kesintisi yapılacaktır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa / apart / daire kiralama bedellerinin tamamını Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’ne ödemesi durumunda (EFT, havale, peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren villaya / aparta / daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %30 (yüzde otuz)u GERİ ÖDENMEYECEKTİR. Geri kalan %70 (yüzde yetmiş) i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %30’u (yüzde otuz) villa / apart / daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır, firmamız kiraya söz konusu yeri tekrar kiralama kabiliyetini yitirmiş olacaktır.

Eğer rezervasyon iptali villaya / aparta / daireye giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya / aparta / daireye giriş yapmaz iseniz ve villada / apartta / dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti’ne Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka, finans kurumu veya aracı kurumlar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi ilave ödemeler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa / apart / daire rezervasyonunun Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.; kusadasitatilevi.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa / apart / daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza / apartlarımıza / dairelerimize özel (villa / apart / daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza / apartlarımıza / dairelerimize özel (villa / apart / daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar / apartlar / daireler için) toplam villa / apart / daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti., söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya / aparta / daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, talep yazısının Efemege Yapı Tur İnş Ltd.Şti; kusadasitatilevi.com‘un eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa / apart / daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa / daire / apartın kullanılmamasından Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti. sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa / apart / dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

 

Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.

Reservation Steps

 • 1

  You can see the price on these dates by selecting the entry and exit dates. After filling out the reservation request form, you can send it to us by clicking the CREATE RESERVATION REQUEST button.

 • 2

  You can check the availability of the house from the "Create Reservation Request" form. We reserve your chosen request on appropriate dates by making an option on your behalf. In order for your option to turn into a final reservation, you must deposit the prepayment amount into our company account or make the payment by choosing one of the payment methods on the "create a request" page.

 • 3

  Accommodation contract will be sent to you via e-mail after prepayment is made. After you fill out this document and send it to us, your travel document will be sent. This document contains important information such as the address of the villa, directions, and the number of the person who will meet you. Before you go on holiday, do not forget to take the output of this document.

 • 4

  Your reservation is complete. Now all you have to do is call the contact person on your travel document from the phone number 2 days before you enter the house and inform the time of your arrival. The remaining payment must be made against the receipt you will receive before you enter the house.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Eve giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatı görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEBİ OLUŞTUR butonuyla bize iletebilirsiniz.

 • 2

  "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan evin müsaitlik durumu kontrol edebilirsiniz. Uygun tarihlerde seçtiğiniz talebinizi adınıza opsiyon yapılarak ayırmaktayız. Opsiyonunuzun kesin rezervasyona dönmesi için ön ödeme tutarını firma hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödemeyi yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilir. Siz bu belgeyi doldurup bize ulaştırdıktan sonra seyahat belgeniz yollanır. Bu belgede villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Tatilinize çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlanmıştır. Artık tek yapmanız gereken eve girişinizden 2 gün önce seyahat belgenizde yer alan iletişim kişisini telefon numarasından aramak ve varacağınız saati bildirmektir. Kalan ödeme eve girişinizden önce alacağınız makbuz karşılığı yapılmalıdır.

Rezervasyon Adımları

 • 1

  Giriş ve çıkış tarihlerini seçerek bu tarihlerdeki fiyatları görebilirsiniz. Rezervasyon talep formunu doldurduktan sonra REZERVASYON TALEP OLUŞTUR butonuna basarak bize iletebilirsiniz.

 • 2

  Evin müsaitliğini "Rezervasyon Talebi Oluştur" formundan kontrol edebilirsiniz. Seçtiğiniz talebi uygun tarihlerde sizin adınıza bir opsiyon yaparak rezerve ediyoruz. Seçeneğinizin kesin rezervasyona dönüşmesi için ön ödeme tutarını şirket hesabımıza yatırmanız veya "talep oluştur" sayfasındaki ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödeme yapmanız gerekmektedir.

 • 3

  Ön ödeme yapıldıktan sonra size e-posta yoluyla konaklama sözleşmesi gönderilecektir. Bu belgeyi doldurup bize gönderdikten sonra seyahat belgeniz gönderilecektir. Bu belge villanın adresi, yol tarifi, sizi karşılayacak kişinin numarası gibi önemli bilgileri içermektedir. Tatile çıkmadan önce bu belgenin çıktısını almayı unutmayınız.

 • 4

  Rezervasyonunuz tamamlandı. Artık tek yapmanız gereken, eve girmeden 2 gün önce telefon numarasından seyahat belgenizdeki irtibat kişisini aramak ve varış saatinizi bildirmek. Kalan ödeme, eve girmeden önce alacağınız makbuz karşılığında yapılmalıdır.