Şifreyi Yenile

İptal Politikası

02/01/2022 by admin

Rezervasyon, Ödeme, İptal Şartları ve İade Koşulları

Şirketimiz hesabına yatırılan, kredi kartı ile ödenen villa / apart / daire kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, havale, kredi kartı “tek çekim veya taksitli”; peşin olarak, veya mail order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya / aparta / daireye yapılan rezervasyon iptallerinde, ön ödeme ücretinizin tamamı GERİ ÖDENMEYECEKTİR. Çünkü bu ödemenin tamamı villa / apart / daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya / aparta / daireye girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’ne ; www.kusadasitatilevi.com’a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan hiç bir bildirim kabul edilmez.

İptal durumlarında Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’nin seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları;

1) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur,

2) Ödemenin tamamı yapıldıysa, göndereceğiniz hesap numarasına %70 oranında iadesi yapılacak, bankacılık, finans kurumları ve gerekli transfer masrafları bu tutar içinden karşılanacak; %30 oranında kapora kesintisi yapılacaktır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa / apart / daire kiralama bedellerinin tamamını Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’ne ödemesi durumunda (EFT, havale, peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren villaya / aparta / daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %30 (yüzde otuz)u GERİ ÖDENMEYECEKTİR. Geri kalan %70 (yüzde yetmiş) i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %30’u (yüzde otuz) villa / apart / daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır, firmamız kiraya söz konusu yeri tekrar kiralama kabiliyetini yitirmiş olacaktır.

Eğer rezervasyon iptali villaya / aparta / daireye giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya / aparta / daireye giriş yapmaz iseniz ve villada / apartta / dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti’ne Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka, finans kurumu veya aracı kurumlar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi ilave ödemeler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa / apart / daire rezervasyonunun Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.; kusadasitatilevi.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa / apart / daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza / apartlarımıza / dairelerimize özel (villa / apart / daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza / apartlarımıza / dairelerimize özel (villa / apart / daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar / apartlar / daireler için) toplam villa / apart / daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti., söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya / aparta / daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, talep yazısının Efemege Yapı Tur İnş Ltd.Şti; kusadasitatilevi.com‘un eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa / apart / daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa / daire / apartın kullanılmamasından Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti. sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa / apart / dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.’nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

 

Kusadasi Tatilevleri Tur.İnş.Ltd.Şti.